Get Adobe Flash player

Serwis / Naprawa

Turystyka

 

 

  Informacje turystyczne :

  Wieliczka i okolice

  •  Miejsca sakralne
  •  Malowidło 3D
  •  Aleje Jana Pawła II
  •  Kopalnia Soli
  •  Strefa Płatnego Parkowania

Partnerzy

MBM Electronics

Kopalnia Soli w Wieliczce

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. +48 12 278 73 02

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. +48 12 278 75 70

Artykuły - wszystkie

Biskupice- Gminna Akademia Seniora

Wójt Gminy Biskupice - Henryk Gawor oraz Kierownik Gminnej Akademii Seniora - Roman Wcisło serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie Gminnej Akademii Seniora, które odbędzie się 19 stycznia 2015r.(poniedziałek) o godz.17.00. Wykład pt. "POLSCY NAUKOWCY I WYNALAZCY” poprowadzi dr inż. Grzegorz Wcisło z Uniwersytetu Rolniczego w KRAKOWIE.

Czytaj więcej...

Gmina Kłaj - ogłoszenie

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację w 2015 r. zadań publicznych Gminy Kłaj przez organizacje pozarządowe oraz podmioty zrównane z organizacjami pozarządowymi.

Czytaj więcej...

Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce

W 2015 roku Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce obchodzi swoje 70 urodziny. Chcemy je świętować razem z naszymi czytelnikami, również z tymi najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy, dlatego z tej okazji na ich i nasze urodziny przygotowaliśmy dla nich czytelnicze „pakiety startowe” na dobry początek.

Czytaj więcej...

Szkoły ponad-gimnazjalne wysoko w rankingu

Szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez powiat wielicki znalazły się na czołowych miejscach w rankingu portalu edukacyjnego Perspektywy.pl.

 

Najwyżej, bo na 16 miejscu w Małopolsce (na 158 w kraju) znalazło się Technikum Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce. – Szkoła po raz kolejny uzyskała tytuł Srebrnej Szkoły. Pod względem egzaminów zawodowych zajęliśmy, bardzo wysokie, 99 miejsce w Polsce. Pokazuje to wyraźnie, że nasi uczniowie są bardzo dobrze przygotowani do tych egzaminów, co potwierdzały nasze wyniki na tle innych techników w Polsce i Małopolsce prezentowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, a co potwierdził ranking Perspektyw.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka zwraca się o zgłaszanie propozycji osób – przedstawicieli organizacji pozarządowych -kandydatów na członków komisji konkursowych w otwartych konkursach ofert.

 Po ogłoszeniu konkursu Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka powołuje do komisji konkursowej

Czytaj więcej...

Życzenia

 shutterstock.com

Dzwonią dzwonki u sań,
stół pełen wigilijnych dań,
pod obrusem sianko leży,
rodzina na Pasterkę bieży.
Będą wszyscy kolędować,
z narodzenia Pana się radować.
Kolędujmy i my wraz,
bo radosny nadszedł czas.

 Stowarzyszenie Ponad Podziałami w Wieliczce

Stowarzyszenie „Dobro Dziecka” wspomaga najuboższych

Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka” od wielu lat prowadzi czynną współpracę z Bankiem Żywności w Krakowie.

Prezes Stowarzyszenia „Dobro Dziecka” Janina Pucharska

W 2013 roku Bank zakończył program PEAD czyli Europejski Program Pomocy Żywnościowej dla rodzin najbardziej potrzebujących. W jego ramach Stowarzyszenie wspomagało rokrocznie około 430 osób z terenu Gminy Kłaj, rozdając około 23 ton żywności w ciągu roku.

Czytaj więcej...